Ako byť vždy trendy

Ako byť vždy trendy: Rady a triky ako nájsť svoj štýl

Módne trendy prichádzajú a odchádzajú, elegancia zostáva nesmrteľná. Už od útleho veku hľadáme štýl, ktorý by nás najlepšie definoval a bol stelesnením našej osobnosti. Skúšame, experimentujeme a objavujeme, ale často sa nedokážeme nájsť. Ako byť vždy trendy a zároveň svojím outfitom vyjadriť povahu, myšlienky, túžby i názory?

Dnes vám prinášame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu na ceste za nájdením svojho jedinečného štýlu. Nevyhnete sa však skúšaniu rôznych štýlov a je viac ako pravdepodobné, že váš osobitý štýl bude ležať niekde na pomedzí rôznych štýlov. Je to však úplne v poriadku – rafinovanosť a prelínanie vždy kraľovali celému módnemu svetu. 

1. Základ 

Vytvoriť si ho môžete skôr, ako začnete objavovať rôzne štýly. Vytvorte si šatník pozostávajúci zo základných kúskov oblečenia: 

 • Pruhované tričko, biele tričko
 • Dobre padnúce džínsy 
 • Kašmírový sveter
 • Biela košeľa
 • Malé čierne šaty 
 • Sukňa v neutrálnej farbe (biela, čierne alebo béžová) v strihu lichotiacom postave
 • Džínsová bunda 
 • Čierne lodičky

Základné a ľahko kombinovateľné kúsky sú napríklad aj tieto:

Základný šatník vám umožní skvelo stavať váš osobitý štýl. Pevné základy umožňujú skvelé budovanie nových outfitov. Bez pevných základných prvkov budete len nakupovať rôzne nesúvisiace kúsky, ktoré sa nebudú dať zakomponovať do vášho štýlu. 

2. Prelínanie rôznych štýlov

Trik, ako byť vždy trendy, nespočíva v tom vybrať si konkrétnu líniu alebo osobnosť a držať sa pevne stanovenej cesty. Budovanie vlastného štýlu spočíva v objavovaní, skúšaní a užívaní si. Páči sa vám elegantný look, ale zároveň vás láka neviazaný rock štýl? Prečo ich neskombinovať? Pokojne vytiahnite elegantné šaty a lodičky, ktoré doplníte koženou bundou a kovovými detailmi. Je úplne prirodzené vyberať si z jednotlivých štýlov kúsky, ktoré sa vám páčia. Boho štýl s minimalizmom, eleganciu s neviazanosťou.

3. Kúsky, ktoré nikdy nebudú vo vašom šatníku fungovať

Každý už niekedy kúpil kúsok, ktorý sa mu zdal v obchode neodolateľný, ale doma ho nedokázal s ničím skombinovať a postupne sa vytratili i počiatočné sympatie. Takýto kúsok oblečenia zostal bez milosti pohodený na dne šatníka a pravdepodobne ste sa k nemu už nikdy nevrátili. Tieto kúsky však dokážu byť mimoriadne nápomocné – presne vám ukážu, čo nie je pre vás a čo do svojho šatníka voliť nebudete. 

Položte si základné otázky: 

 • Čo sa mi na tomto kúsku nepáči? 
 • Prečo ho nedokážem zakomponovať do svojho štýlu? 
 • Sedí mi tento prvok alebo mám s ním naopak problém (je nepohodlný, opticky ma rozširuje, necítim sa stotožnený s dĺžkou,…)?

Zodpovedanie otázok vám pomôže v budúcnosti vyhnúť sa nakupovaniu kúskov oblečenia, ktoré do vášho štýlu nezapadajú. V budúcnosti už rozhodne rovnakú chybu pri nákupoch nespravíte.

Prečítajte si taktiež náš článok o kapsulovom šatníku.

4. Objavte svoje najobľúbenejšie kúsky, ktoré budú poznávacím znamením štýlu 

Obľúbený kúsok, ktorý sa zmení na poznávacie znamenie môže byť naozaj rôznorodý. Pre niekoho je to tradičný štýl šiat, iný dáva prednosť dizajnovým slnečným okuliarov alebo brošniam. Vyberte si kúsok, ktorý patrí vo vašom šatníku medzi najobľúbenejšie a s ním ďalej pracujte. Určenie špecifického kúsku vám pomôže perfektne sa naladiť na cestu nájdenia svojho štýlu. Smelo do toho!

5. Vždy pracujte so svojou postavou 

Stále budú existovať kúsky, ktoré jednoducho nebudú kvôli svojmu strihu dobre pracovať s našimi krivkami. Skôr ako sa prestanete stotožňovať so svojou postavou a budete chcieť všetko zmeniť, uvedomte si svoju jedinečnosť a krásu. To, že vám nesedí sukňa alebo konkrétny štýl nohavíc, neznamená žiadnu tragédiu. Naopak. Znamená to príležitosť hľadať štýlové oblečenie, ktoré bude skvelo pracovať s Vašimi krivkami, zvýrazní vašu jedinečnosť a umožní vám zažiariť. Nezabúdajte na to. 

Hľadanie svojho štýlu je dlhá cesta. Vždy však počas nej myslite na svoje požiadavky a nároky. Nenechajte sa ovplyvňovať negativitou.