Talianský štýl obliekania

Talianský štýl obliekania: Aké je jeho tajomstvo?

Na svete je hneď niekoľko miest, ktoré sa preslávili svojím osobitým štýlom. Taliansko je jednou z krajín, ktoré sa neboja diktovať módne trendy a predsa si zachováva tunajšia móda i určité nezameniteľné črty. Talianske dámy dokážu dokonale pracovať so silnými stránkami svojej postavy a zvýrazniť to, čo má byť zvýraznené. V ich šatníku objavíme farby a vzory v spojení s funkčnosťou. Nikdy sa neboja vykročiť zo svojej komfortnej zóny ale vulgárnosť je niečo, čo sa v týchto končinách ani náhodou nenosí. Poznáte taliansky štýl obliekania? Ak nie, je pravý čas osvojiť si niektoré tipy a triky, ktoré vám môžu pomôcť. 

Taliansky štýl obliekania – čo je mu vlastné? 

Taliansko je krajinou, kde sa štýl a cit pre módu pravdepodobne dáva do vienka. Prvým krokom, ktorý každá dáma urobí, je voľba kvalitných materiálov a značiek nielen v oblasti oblečenia, ale i v prípade topánok a doplnkov. Pre tento štýl sú charakteristickou črtou jednoduché línie a snaha čo najviac zvýrazniť ženskú siluetu. Týmto smerom sa vydávajú i strihy, ktoré dámam neuveriteľne pristanú. Taliansky štýl obliekania nemôžeme počastovať iným prívlastkom ako ženský. Napriek tomu, že dámy sa neboja siahnuť po nových módnych trendoch, vždy volia kúsky, ktoré im lichotia. 

Kabelka Laura Biagiotti

Zároveň však vládnu tomuto módnemu svetu i minimalizmus a zvodnosť. Každý kúsok šatníka je navrhnutý tak, aby dokázal plniť svoju úlohu a odlišoval sa od nadmerného vrstvenia a nefunkčných kúskov. Na talianskych modeloch neobjavíme ani jediný steh, ktorý by bol zbytočný a často sa tu nestretávame s prebytkom dekoračných prvkov, ktoré by znižovali jeho možnosť voľného kombinovania. 

Vďaka jednoduchosti a minimalizmu sú talianske dámy vždy perfektne upravené. Jednoduchých línií, nadčasových strihov a kvalitných materiálov sa ženy v Taliansku držia počas denných i večerných príležitostí. Model vytvorený z kvalitného materiálu nikdy nebude pôsobiť lacno a zároveň nevyjde z módy. 

Farby nájdu svoje miesto i tu 

Napriek tomu, že Taliansko je živou a nádhernou krajinou, farby v šatníku tunajších dám sa skôr orientujú na jemnejšej palete. Objavíme v ňom nesmrteľné farby v podobe kombinácie bielej a čiernej, ale tiež i: 

  • Béžovú 
  • Pastelovo ružová 
  • Tmavomodrá 
  • Smaragdová 

Pastelové farby sú v Taliansku zvlášť obľúbené počas letných mesiacov. Dámy dávajú prednosť tlmenejším farbám, ktoré často kombinujú s výraznými odtieňmi a vzormi. Väčšinou však v outfite dostane hlavné slovo jeden prvok, na ktorý sa sústredí pozornosť a ostatné ho dopĺňajú. Obľúbenými kúskami však nie sú len šaty a sukne (v tomto prípade patria medzi najčastejšie strihy ceruzkový alebo puzdrový), ale i džínsy, ktoré sú v Taliansku mimoriadne populárne. V oblasti džínsov neexistuje žiadny univerzálny strih – každá žena vlastní minimálne jeden pár kvalitných džínsov, ktoré dokonale svedčia jej postave a cíti sa v nich prirodzene. 

Talianske ženy dávajú prednosť ženskosti. Nemajú strach zvýrazniť svoje krivky a ženskú podstatu – a to je jeden z podstatných prvkov, ktorý ich robí krásnymi a štýlovými za každých okolností. Zároveň si okrem oblečenia dávajú záležať i na úprave vlasov a perfektnej manikúre i pedikúre. 

Obuv v Taliansku – i tu je podstatná kvalita 

Tak ako pri celej garderóbe, i pri topánkach hrá hlavné slovo kvalita. Kvalitné topánky sršiace eleganciou sú krokom správnym smerom. Taliani si napríklad nepotrpia na žabky – táto plážová obuv je vhodná naozaj len na pláž, nie však na prechádzky do mesta. 

Šľapky Enrico Coveri

Nikdy neurobte osudovú chybu a nevoľte do topánok neprehliadnuteľné biele ponožky. Považuje sa to za jeden z najväčších hriechov spáchaných na móde a vkuse. Kvalita, minimalizmus a jednoduché línie sú to, čo je pre taliansky štýl najdôležitejšie.