ležérny štýl

Aj ležérny štýl má svoje pravidlá: Kombinácia topánok a kabeliek

Už dávno neplatí staré zaužívané pravidlo, že topánky a kabelka by mali kráčať tón v tóne. Dnes máme možnosť objavovať množstvo farieb a štýlov, vychutnať si kombinovanie od výmyslu sveta a určiť si, čo sa nám páči. Módne trendy sú rozmanité a podstatné je nechať vyniknúť svoje pravé ja. Ležérny štýl nás nezväzuje konvenciami a nenúti dlhé hodiny hľadať vhodný odtieň kabelky k obľúbeným topánkam. Napriek tomu však nemôžeme povedať, že by bol úplne bez pravidiel. Aj v prípade ležérneho štýlu existujú pravidlá, ako kombinovať kabelku a topánky. Dnes vám prinesieme skvelého pomocníka, ktorý vám poradí ako na to. 

Miešanie elegancie a športu nefunguje za každých okolností

Každý z nás pozná výraz športová elegancia, ktorý predstavuje akési synonymum ležérneho štýlu. Našla si svojich fanúšikov po celom svete a prináša každý deň mimoriadne vydarené outfity. Ak však máte v pláne kombinovať tenisky v žiarivej farbe s lakovanou biznis aktovkou, pravdepodobne sa nestretnete zo strany módy s pochopením. Tenisky vyžadujú kabelku, z ktorej sála ležérny štýl tak, ako z nich. Perfektne si rozumejú s koženými kabelkami, ktoré nemajú pevne stanovený tvar, s ruksakmi alebo taškami vytvorenými z textilu. Lesklá tvrdá aktovka však nebude ten správny kúsok, s ktorým si sadnú. Rovnako spoločnú reč nenájdu ani sandáliky na vysokom podpätku so športovým vakom. 

Prečítajte si taktiež náš článok: Ako byť vždy trendy: Rady a triky ako nájsť svoj štýl

Stavte na rovnaký materiál 

Dnes sa už nedržíme striktne farieb, ale hlavné slovo dostáva materiál. Ak chcete vytvoriť dokonalú dvojicu v podobe topánok a kabelky, mali by ste sa zamerať na to, aby boli vytvorené z rovnakého alebo aspoň veľmi podobného materiálu (napríklad ekokoža). Tento postup vám pomôže vytvoriť dvojicu, ktorá je harmonická a skvelo si rozumie. Zároveň získate malú pomoc pri výbere vhodnej kabelky k obľúbenému páru topánok. Berte však toto pravidlo predovšetkým ako pomôcku, ktorá vás má viesť správnym smerom. Sme si istí, že počas skúmania a objavovania, natrafíte i na dvojice, ktoré nie sú z rovnakého materiálu, a predsa si skvelo rozumejú. Je to úplne v poriadku. 

Dva vzory? V tomto prípade je vhodná opatrnosť 

Napriek tomu, že dnešný módny svet je skutočne rôznorodý a kabelky a topánky nemusia tvoriť celok, pri kombinovaní dvoch rôznych vzorov je potrebné byť viac ako opatrný. Prečo? Pretože i dnešné módne trendy hlásajú, že prvoradá je vždy harmónia. Spojenie dvoch rôznych vzorov – jeden na kabelke a jeden na topánkach – však vo väčšine prípadov vytvára nesúvislý chaos. Ak si neviete vybrať a netušíte, či by táto kombinácia mohla fungovať, stavte radšej len na jeden vzorovaný prvok, ktorý pritiahne pohľady. Ak zvolíte kabelku a topánky v dvoch rozdielnych vzoroch, ktoré navzájom fungujú, snažte sa v prípade outfitu staviť na jednoduché basic kúsky, ktoré s hlavnými vzormi nebudú pôsobiť chaoticky. 

Nekombinujte kúsky z rôznych ročných období

Plátenná letná taška v kombinácii so zimnými čižmami? Áno, už na prvé počutie znie táto kombinácia desivo. Ležérny štýl vám dovolí mnohé, ale kombinovať medzi sebou kúsky z rôznych ročných období nikdy nie je dobrým nápadom. Kombinujte farby, štýly a pokojne i vzory, nikdy sa však nepúšťajte do kombinovania kúskov, ktoré sú určené pre iné ročné obdobie. 

Ležérny štýl má byť predovšetkým o voľnosti, pohodlnosti a kráse. Nie vždy je však jednoduché nájsť ten správny smer, ktorým sa chceme vydať. Náš krátky sprievodca je prehľadom najznámejších pravidiel, ktoré by ste pri kombinovaní topánok a kabeliek mali poznať. Pár jednoduchých tipov vám pomôže dotiahnuť vaše outfity do dokonalosti a nedopúšťať sa chýb, ktoré vrhajú zlé svetlo i na kvalitné kúsky.