Ako sa vhodne obuť

Pracovný dress code: Ako sa vhodne obuť?

Pracovné prostredie je dnes uvoľnenejšie, než tomu bolo v predchádzajúcich rokoch. Máme za sebou obdobie, pre ktoré bolo charakteristické pracovať z domu a zo šatníka sme oveľa častejšie vyťahovali pohodlné súpravy. Hlavné slovo v oblasti obuvi sa nieslo v podaní papúč. Svet sa však pomaly vráti do starých koľají (i keď s istými obmenami). Dnes sme si pre vás pripravili článok, v ktorom sa dozviete, ako sa vhodne obuť do práce. Kde začína a kde končí extravagancia? Je potrebné sa stále zameriavať na klasiku? Nastáva ten pravý čas experimentovať a objavovať nové inšpirácie? 

Ako sa vhodne obuť

Formálnosť je stále in – získava však druhý dych 

Elegancia nikdy nevychádza z módy. Klasické lodičky i sandále na vysokom opätku sú stávkou na istotu. Hľadáte ideálne lodičky, ktoré by ste mali zakomponovať do svojho šatníka? V tom prípade rozhodne siahnite po klasickom modely v béžovej farbe. Tento typ lodičiek môžete kombinovať do celého spektra outfitov. Považujú sa za univerzálne. Ak máte v obľube tradičné a stále trendy kúsky, béžovým lodičkám by vo vašom šatníku mali robiť spoločnosť červené a čierne lodičky. Perfektne si rozumejú s pracovnými outfitmi. 

Stráviť celý deň na vysokých opätkoch však nie je žiadna výhra. Formálny štýl si môžete zachovať i bez nich. Zavolajte si na pomoc štýlové baleríny alebo stále populárnejšie mokasíny. Oba typy topánok si zachovávajú klasicky krásny vzhľad. Plánujete do svojho outfitu zakomponovať trochu extravagancie? V tom prípade neváhajte využiť práve topánky. Nápadité a žiarivé farby mokasín si poslednú sezónu vytrvalo získavali našu pozornosť. Mimoriadne trendy sa stali opäť i zvieracie vzory, ktoré však na mokasínach pôsobili príjemne a dokonale doplnili outfit ladený napríklad v prírodných farbách. 

Extravagancia v pracovnom outfite – koľko je dosť? 

Móda nás nikdy neprestane prekvapovať. Nové kreácie a zaujímavé trendy si však naozaj veľmi ťažko hľadajú cestu do formálneho pracovného prostredia. Nemôžeme ale poprieť, že nová generácia prináša uvoľnenosť i tam, kde predtým vládol prísny poriadok. Dôkazom je napríklad voľba tenisiek ku nohavicovým kostýmom v prípade pánov i dám. Ako sa vhodne obuť za pomoci tenisiek?

Celý tento trend sme začali pozorovať už vo východných krajinách. Čína, Japonsko i Kórea boli snáď prvé, ktoré ku nohavicovému kostýmu a blúzke zvolili tenisky a táto kombinácia sa stala vítanou i v pracovnej sfére. 

Samozrejme, nejedná sa o tenisky, ktoré by ste si za bežných okolností obuli napríklad na poobedný beh. Pre tieto tenisky platia špeciálne pravidlá: 

  • Vo väčšine prípadov značkové tenisky vyrobené z ekokože 
  • Biela farba a dokonalá čistota 

Trend tenisiek a kostýmov si začína pomaly hľadať cestu i k nám. Momentálne sa oplatí voliť ich najmä počas menej formálnych dní v práci. Tiež je vhodné vedieť, či môžete po nich siahnuť. Klasickým modelom tenisiek nemôžete rozhodne nič pokaziť, ale ak vás v práci čaká porada alebo prezentácia pred klientom, či dôležité stretnutie, siahnite radšej po tradičnej voľbe v podobe lodičiek alebo mokasín. 

Čomu sa vyhnúť pri voľbe topánok do práce? 

Možno ste si už kládli otázku, aké topánky voliť pred dôležitým stretnutím. Každý z nás chce urobiť dobrý dojem a zároveň si zachovať svoju osobitosť. Niekoľko dôležitých pravidiel, ktoré by mali topánky spĺňať: 

  • Farebné kombinácie s mierou (ak volíte vzory a farby na topánkach, stavte na jednoduchosť už v samotnom outfite)
  • Spoľahnite sa na čistotu (ani tie najštýlovejšie topánky nevyznejú, ak im neposkytnete dostatočnú starostlivosť)
  • Lodičky alebo mokasíny sú v prípade topánok do kancelárie vždy vhodnou voľbou
  • Nikdy nevoľte plážovú obuv 

To by boli všetky naše rady a tipy. Aké topánky preferujete do práce vy? Sledujte nás aj na našom instagrame Ongaro_skcz a facebooku Talianska obuv Ongaro.skcz.